Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

star konarski_1Pierwsze klasy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie w piątek uroczyście zostały włączone w poczet pełnoprawnych uczniów „Konarskiego”. Po uroczystości pierwszaki, wraz z opiekunami poszli na rajd śladami swojego patrona Stanisława Konarskiego.

Ślubowanie odbyło się podczas uroczystej mszy świętej w kościele Matki Bożej Łaskawej. Obecny na uroczystości starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek mówił o dumie, która wypełnia uczniów „Konarskiego”:

- Chluba i duma nie bierze się sama z siebie. To jest praca wielu pokoleń. Praca pedagogiczna z tak długą tradycją, z pietyzmem kultywowana przez obecnego dyrektora i grono pedagogiczne, przynosi swoje owoce.

Faktycznie, szkoła prowadzona przez Władysława Równickiego nie ma problemów z rekrutacją, a do szkoły młodzież garnie się sama.

- Mamy doskonałą kadrę. Uczniowie czują się w szkole swobodnie. Mamy doskonale wyposażone pracownie. To wszystko powoduje, że nie mamy problemu z naborem do pierwszych klas – powiedział dyrektor Władysław Równicki.

Ślubowanie złożyło dwustu uczniów pierwszych klas. Co spowodowało, że wybrali akurat tę szkołę?

- Mnie nie trzeba było namawiać na tę szkołę. Wiedziałam, że tu są dobrzy nauczyciele i wspaniała atmosferę – powiedziała nam Karolina Staszewska, a Weronika Skierska dodała:

- Do szkoły chodziła moja siostra. Znałam jej relację. Zazdrościłam jej, dlatego ani chwili się nie zastanawiałam nad wyborem.

Po ślubowaniu pierwszaki z „Konarskiego” poszły na rajd szlakiem swojego patrona.

Wszystkim uczniom pierwszych klas życzymy powodzenia w nowej szkole oraz samych miłych chwil nie tylko na lekcjach, ale także poza szkolnymi obowiązkami.