Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

drezno zsp1Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie wrócili z ciekawych praktyk z Drezna w Niemczech. Wyjazd był możliwy w ramach projektu Edukacja Zawodowa Szansą Na Lepsze Jurto.

Myśl o praktykach w Dreźnie jeszcze dzisiaj wzbudza uśmiech na twarzy opiekunki wyjazdu Katarzyny Szydłowskiej:

- Oczywiście, że było fajnie! Głównym celem pobytu w Dreźnie było kształtowanie umiejętności zawodowych uczestników projektu. Zajęcia odbywały się w języku angielskim, z naciskiem na słownictwo branżowe.

Projekt cieszył się ogromną popularnością wśród młodzieży. Do Drezna wyjechało 60 osób, które zostały podzielone na cztery grupy.

- Mieliśmy bardzo szeroką fazę przygotowawczą projektu. Projekt rozpoczął się w styczniu. Osób chętnych do wyjazdu było znacznie więcej niż 60 – mówiła Agnieszka Tercz, koordynator projektu Edukacja Zawodowa Szansą Na Lepsze Jurto.

Praktyki i szkolenia stanowiły dużą część pobytu w Dreźnie, ale opiekunowie „Konarskiego” nie zapominali także o atrakcjach, których nie brakowało.
Młodzież chętnie wróciłaby do Drezna, bo wyjazd był nader udany.

Teraz przed uczestnikami projektu spotkania z kolegami i koleżankami i dzielenie się swoimi wrażeniami. Do Drezna wyjechali uczniowie z kierunków informatycznych, logistycy, uczniowie o profilu reklamy i ekonomii, a także hotelarze.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tym programie przyczyni się do lepszego poznania zwodów, do których w przyszłości trafią uczniowie „Konarskiego”.