Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

DSC05038Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej - jak co roku - były okazją do wręczenia nauczycielom i pracownikom odznaczeń i nagród oraz do przekazania im podziękowań i życzeń za całorocną pracę.

 

Złotym Krzyżem Zasługi została odznaczona Barbara Jaworska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Sędziszowie, natomiast Brązowy Krzyż Zasługi otrzymała Dorota Walczyńska, nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie.

39 osób otrzymało "Medale za długoletnią służbę", zaś dziewięciorgu nauczycielom wręczono Medal Komisji Edukacji Narodowej, przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej.

 

DSC05078Medale i odznaczenia wręczali goście uroczystości: wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, w asyście gospodarza - starosty jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka.

Przekazano także nagrody pieniężne - przyznawane przez ministra, kuratora oświaty oraz starostę jędrzejowskiego.

Święto Edukacji to czas podziękowań i dobrych życzeń dla pedagogów, które składali goście i gospodarz uroczystości. Przy okazji tego spotkania pojawił się oczywiście temat planowanej przez rząd reformy systemu edukacji w Polsce.

Świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik dwukrotnie zapewniał nauczycieli, że nie będą tracić pracy w kontekście planowanej reformy. Jak podkreślił, może być jedynie tak, że nauczyciele z odpowiednim stażem pracy będą mogli odejść na emeryturę, a dla wszystkich pozostałych wystarczy pracy.

- Przy wszelkich przekształceniach i reformach zdarzają się różne trudne sytuacje, bo takie jest życie - mówił z kolei starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek. - Ze strony samorządu powiatowego mogę zapewnić, że uczynimy wszystko co możliwe, by zminimalizować problemy. 

Starosta mówił także o ważnej roli, jaką pełnią nauczyciele i o tym, że dobry nauczyciel to taki, który posiada długie doświadczenie, którego trudno zastąpić w momencie, kiedy odejdzie z pracy. - Bądźcie jak świece, które spalają się, aby oświetlić innym ich drogę - mówił do pedagogów starosta.

Po części oficjalnej, dla wszystkich wystąpiła młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, która zaprezentowała program artystyczny, pokazujący życie nauczyciela na wesoło, przeplatany nastrojowymi piosenkami.

ODZNACZENIA I NAGRODY

MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
1.Maria Barańska - nauczyciel w SP nr 4 w Jędrzejowie
2.Piotr Basoń - nauczyciel w Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie
3.Bożena Bożęcka-Chodakowska - nauczyciel w SP nr 4 w Jędrzejowie
4.Barbara Czarnecka - pracownik obsługi w ZSP nr1 w Jędrzejowie
5. Danuta Domagała - księgowa w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
6.Zbigniew Gajerski- nauczyciel w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
7.Jadwiga Jadczyk- nauczyciel w SP w Mnichowie g. Jędrzejów

8.Lucyna Krzysztofik - specjalista w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
9.Dariusz Łaskawski- nauczyciel w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
10.Agnieszka Łęczek-Bieganik - referent w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
11. Włodzimierz Pietralik - nauczyciel w Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie
12. Małgorzata Putowska - nauczyciel w SP nr4 w Jędrzejowie
13. Małgorzata Różyc- nauczyciel w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
14.Jolanta Wijas - nauczyciel w SOSW w Jędrzejowie

 

MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
1. Janusz Adamczyk – nauczyciel w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
2. Irena Bartkowska – nauczyciel w SP nr 3 w Jędrzejowie
3. Jacek Bertman – nauczyciel ZSP nr 2 w Jędrzejowie
4. Marzena Jach – nauczyciel w SOSW w Jędrzejowie
5. Barbara Jaskólska – nauczyciel w SP nr 4 w Jędrzejowie
6. Joanna Kochaniec-Kowalska- główny księgowy w ZSP nr 2 w Jędrz.
7. Ojciec Wiesław Kundera- nauczyciel w ZSP nr 2 w Jędrzejowie

8. Joanna Michalska- wicedyrektor Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie
9. Siostra Magdalena Murzyn- nauczyciel I LO w Jędrzejowie
10. Bożena Radosz – nauczyciel w SP nr 3 w Jędrzejowie
11. Małgorzata Rokicka – nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie
12. Jerzy Skuczyński – nauczyciel SP nr 2 w Jędrzejowie
13. Arkadiusz Słabosz - nauczyciel SP nr 2 w Jędrzejowie
14. Marzena Wydrych - nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie

MEDAL BRĄZOWY za DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
1. Ciesek Barbara Katarzyna nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Jędrzejowie
2. Ciuła-Ciesielska Urszula Magdalena nauczyciel w Szkole Podstawowej nr2 w Jędrzejowie
3. Dominowska-Cicha Ewelina Marta nauczyciel w Szkole Podstawowej nr2 w Jędrzejowie
4. Kraus Ewa Agnieszka nauczyciel w Szkole Podstawowej nr2 w Jędrzejowie
5. Maciąg-Wojtanowska Agnieszka nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Jędrzejowie
6. Miksztal Marcin nauczyciel w Szkole Podstawowej nr3 w Jędrzejowie
7. Olesiński Michał Piotr nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Jędrzejowie
8. Olszak Katarzyna Magdalena nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Jędrzejowie
9. Piwowarska Agnieszka Teresa nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Jędrzejowie
10. Smerdzyńska Maria Zuzanna nauczyciel w Szkole Podstawowej nr2 w Jędrzejowie
11. Ślusarek Katarzyna nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jędrzejowie


MEDALE KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

1. Chrabąszcz Magdalena nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym
w Małogoszczu
2. Cichoń Wojciech nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Jędrzejowie
3. Gajerski Zbigniew nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Jędrzejowie
4. Lubelska Beata nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Publicznym Gimnazjum w Małogoszczu
5. Nawrot Aldona bibliotekarz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Jędrzejowie
6. Piasecki Adam nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Jędrzejowie
7. Radosz Beata nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jędrzejowie
8. Wiewióra Renata nauczyciel w Gimnazjumnr2 w Jędrzejowie

9. Wójcik Robert nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Jędrzejowie

NAGRODY MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

1. Adamczyk Bożena Maria wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 3
w Jędrzejowie
2. Krawiec Krystyna Elżbieta Nauczyciel w Zespole Szkół CKP
w Krzelowie -Sędziszów
3. Wielińska Małgorzata Maria Pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie

NAGRODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KURATORA OŚWIATY

1. Nowak Maria Ewa dyrektor w Szkole Podstawowej nr 3
w Jędrzejowie
2. Pełka Beata Urszula nauczyciel w Gimnazjum nr 1
w Jędrzejowie
3. Pryczyńska Joanna Maria nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 w Jędrzejowie
4. Sajdak Jolanta pedagog w Gimnazjum nr 2
w Jędrzejowie
5. Stępień Jolanta nauczyciel w Gimnazjum Publicznym
w Sobkowie pow. jędrzejowski
6. Suchmiel Bernard wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie
7. Supernat Maria Janina dyrektor w Zespole Placówek Oświatowych w Oksie pow. jędrzejowski
8. Równicki Władysław dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie

NAGRODY STAROSTY JĘDRZEJOWSKIEGO

1. Agnieszka Zaczkowska dyrektor SOSW w Jędrzejowie
2. Zofia Piłat wicedyrektor ZSP CKP w Krzelowie
3. Maciej Romek wicedyrektor ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
4. Elżbieta Suliga I LO w Jędrzejowie
5. Ewa Stachura I LO w Jędrzejowie
6. Elżbieta Grad ZSP Nr 1 w Jędrzejowie
7. Anna Krempińska ZSP Nr 1 w Jędrzejowie
8. Aleksander Mazurkiewicz ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
9. Paweł Kowalski ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
10. Michał Fendrych ZSP Nr 2 w Jędrzejowie

11. Agnieszka Chabior ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
12. Małgorzata Kasza SOSW w Jędrzejowie
13. Łukasz Jaszczyk SOSW w Jędrzejowie
14. Dorota Pełka SOSW w Jędrzejowie
15. Zdzisława Wrześniewska SOSW w Jędrzejowie
16. Anna Malarczyk PPP w Jędrzejowie
17. Renata Wcisło ZSP w Sędziszowie
18. Agnieszka Tomasik ZSP w Wodzisławiu