Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

dzien edukacjAż 61 nauczycieli zostało wyróżnionych odznakami prezydenta RP podczas uroczystej gali, którą zorganizował starosta jędrzejowski. Starosta przyznał również swoje wyróżnienia.

Otwierający wtorkowe uroczystości w Jędrzejowie naczelnik wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie Stanisław Nawrot zaznaczył:

 - Życzę Wam ewolucji w nadchodzącym czasie – nie rewolucji!

Wypowiedź naczelnika wprawiła w dobry nastrój zebranych nauczycieli. Obecny na uroczystości wicewojewoda Andrzej Bętkowski udekorował 61 nauczycieli odznakami za zasługi i wezwał do zaangażowania w proces nadchodzących zmian w oświacie. Pod dużym wrażeniem jędrzejowskiej oświaty był świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik:

- Znam szkoły w Jędrzejowie, dlatego nie dziwię się tak dużej ilości wręczonych odznaczeń i wyróżnień.

Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek nazwał nauczycieli szlifierzami żywych diamentów:

- To tak z Wami jest, że dostajecie materiał, który jest zbuntowany czasami, nie wiadomo co z niego wyrośnie i ostatecznie dopiero po latach okazuje się, że od mistrza zależy jaki to będzie człowiek, jaki to będzie obywatel.

Starosta zadeklarował również, co ucieszyło zapewne nauczycieli zebranych w starostwie, że władze samorządowe powiatu zrobią wszystko, by czekające oświatę przekształcenia nie odbiły się na nauczycielach. Wyróżnionych nauczycieli pytaliśmy o pracę. Okazuje się, że być nauczycielem w dzisiejszych czasach nie jest łatwo. 

Wtorkowa uroczystość choć podniosła, to dało się słyszeć na każdym kroku szepty i rozmowy dotyczące sytuacji, która już niebawem zacznie obowiązywać w oświacie. Na ten temat również porozmawialiśmy z jędrzejowskim nauczycielami. Do tematu reformy jeszcze wrócimy na naszej antenie. Wszystkim nagrodzonym nauczycielom szczerze gratulujemy i trzymamy kciuki.

Listy wszystkich odznaczonych znajdą Państwo poniżej:

Złotym Krzyżem Zasługi
1.Pani Barbara Jaworska – dyrektor Przedszkola Samorządowego w  Sędziszowie

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2.Pani Walczyńska Dorota  nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  w Jędrzejowie

MEDALEM  ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
1.Pani Maria Barańska - nauczyciel w SP nr 4 w Jędrzejowie
2.Pan Piotr Basoń - nauczyciel w Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie
3.Pani Bożena Bożęcka-Chodakowska - nauczyciel w SP nr 4 w Jędrzejowie
4.Pani Barbara Czarnecka - pracownik obsługi w ZSP nr1 w Jędrzejowie
5. Pani Danuta Domagała - księgowa w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
6.Pan  Zbigniew Gajerski- nauczyciel w ZSP  nr 2 w Jędrzejowie
7.Pani Jadwiga Jadczyk-  nauczyciel w SP  w Mnichowie g. Jędrzejów
8.Pani Lucyna Krzysztofik - specjalista  w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
9.Pan Dariusz Łaskawski-  nauczyciel w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
10.Pani Agnieszka Łęczek-Bieganik - referent w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
11. Pan Włodzimierz Pietralik - nauczyciel w Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie
12. Pani Małgorzata Putowska -  nauczyciel w SP nr4 w Jędrzejowie
13. Pani Małgorzata Różyc-  nauczyciel w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
14.Pani Jolanta Wijas  - nauczyciel w SOSW w Jędrzejowie


MEDALEM   SREBRNYM  za  DŁUGOLETNIĄ  SŁUŻBĘ
1. Pan Janusz Adamczyk – nauczyciel w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
2. Pani Irena Bartkowska – nauczyciel w SP  nr 3 w Jędrzejowie
3. Pan Jacek Bertman – nauczyciel ZSP nr 2 w Jędrzejowie
4. Pani Marzena Jach – nauczyciel w SOSW w Jędrzejowie
5. Pani Barbara Jaskólska – nauczyciel w SP nr 4 w Jędrzejowie
6. Pani Joanna Kochaniec-Kowalska- główny księgowy w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
7. O. Wiesław Kundera- nauczyciel w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
8. Pani Joanna Michalska- wicedyrektor Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie
9. S. Magdalena Murzyn- nauczyciel I LO w Jędrzejowie
10. Pani Bożena Radosz – nauczyciel w SP nr 3 w Jędrzejowie
11. Pani Małgorzata Rokicka – nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie
12. Pan Jerzy Skuczyński – nauczyciel SP nr 2 w Jędrzejowie
13. Pan Arkadiusz Słabosz - nauczyciel SP nr 2 w Jędrzejowie
14. Pani Marzena Wydrych  - nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie

MEDAL BRĄZOWY za DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
1.Ciesek    Barbara Katarzyna    nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Jędrzejowie
2.Ciuła-Ciesielska    Urszula Magdalena    nauczyciel w Szkole Podstawowej nr2 w Jędrzejowie
3.Dominowska-Cicha    Ewelina Marta    nauczyciel w Szkole Podstawowej nr2 w Jędrzejowie
4.Kraus    Ewa Agnieszka    nauczyciel w Szkole Podstawowej nr2 w Jędrzejowie
5 Maciąg-Wojtanowska    Agnieszka    nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Jędrzejowie
6 Miksztal    Marcin    nauczyciel w Szkole Podstawowej nr3 w Jędrzejowie
7 Olesiński    Michał Piotr    nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Jędrzejowie
8.Olszak    Katarzyna Magdalena    nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Jędrzejowie
9.Piwowarska    Agnieszka Teresa    nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Jędrzejowie
10. Smerdzyńska    Maria Zuzanna    nauczyciel w Szkole Podstawowej nr2 w Jędrzejowie
11. Ślusarek    Katarzyna    nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jędrzejowie

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października  2016 roku
„Medal Komisji Edukacji Narodowej” otrzymują:
        
1.Chrabąszcz Magdalena    nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym w Małogoszczu
2.Cichoń Wojciech    nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr1  w Jędrzejowie
3.Gajerski Zbigniew    nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Jędrzejowie
4.Lubelska Beata    nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Publicznym Gimnazjum w Małogoszczu
5.Nawrot Aldona    bibliotekarz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Jędrzejowie
6 Piasecki Adam    nauczyciel  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Jędrzejowie
7.Radosz Beata    nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jędrzejowie
8.Wiewióra Renata    nauczyciel w Gimnazjumnr2 w Jędrzejowie
9 Wójcik Robert    nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr1  w Jędrzejowie

                                                
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października  2016 roku, za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej nagrody otrzymują:

1.  Adamczyk Bożena Maria     wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie
2.  Krawiec Krystyna Elżbieta    Nauczyciel w Zespole Szkół CKP w Krzelowie -Sędziszów
3.  Wielińska Małgorzata Maria    Pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie


Decyzją Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dnia 14 września  2016r.  za  wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej  nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty otrzymują:
1. Nowak Maria Ewa dyrektor w Szkole Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie
2. Pełka Beata Urszula    nauczyciel w Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie
3. Pryczyńska Joanna Maria    nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 w Jędrzejowie
4. Sajdak Jolanta    pedagog w Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie
5. Stępień Jolanta    nauczyciel w Gimnazjum Publicznym w Sobkowie pow. jędrzejowski
6. Suchmiel Bernard    wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie
7. Supernat Maria Janina    dyrektor w Zespole Placówek Oświatowych w Oksie pow. jędrzejowski
8. Równicki Władysław    dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie

                                                         
Decyzją Starosty Jędrzejowskiego z dnia 10 października 2016r. za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej nagrody otrzymują:
1. Agnieszka Zaczkowska  dyrektor  SOSW w Jędrzejowie
2. Zofia Piłat wicedyrektor  ZSP CKP w Krzelowie
3. Maciej Romek wicedyrektor ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
4. Elżbieta Suliga  I LO w Jędrzejowie
5. Ewa Stachura    I LO w Jędrzejowie
6. Elżbieta Grad    ZSP Nr 1 w Jędrzejowie
7. Anna Krempińska ZSP Nr 1 w Jędrzejowie
8. Aleksander Mazurkiewicz   ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
9. Paweł Kowalski  ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
10. Michał Fendrych   ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
11. Agnieszka Chabior  ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
12. Małgorzata Kasza  SOSW w Jędrzejowie
13. Łukasz Jaszczyk  SOSW w Jędrzejowie
14. Dorota Pełka  SOSW w Jędrzejowie
15. Zdzisława Wrześniewska  SOSW w Jędrzejowie
16. Anna Malarczyk  PPP w Jędrzejowie
17. Renata Wcisło  ZSP w Sędziszowie
18. Agnieszka Tomasik  ZSP w Wodzisławiu