Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

 

11 list_201698. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była hucznie obchodzona w całym kraju. Również w Jędrzejowie, mieszkańcy powiatu za swój obywatelski obowiązek uznali przyjście na uroczystości. Całe rodziny zgromadziły się pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej, by wspólnie świętować.

- Nie może być niepodległości bez wolności. Nie może być wolności bez niepodległości. Zatem szanujmy to, co mamy, cieszmy się suwerenną Polską i budujmy ją wspólnie, zaczynając od swojego otoczenia. Cieszmy się, że możemy świętować ten piękny dzień – mówił starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek.

Główne uroczystości Święta Niepodległości w Jędrzejowie odbyły się pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. Mieszkańcy powiatu licznie przyszli na obchody całymi rodzinami. Dla Polaków to bardzo ważne święto. Wreszcie po 123 latach niewoli Polska wyzwoliła się z kajdan zaborców.

Delegacje instytucji, lokalne władze, przedstawiciele stowarzyszeń i innych grup społecznych złożyli pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej kwiaty. Na uczestników święta 11 listopada czekał pokaz sprzętu służb mundurowych i ratowniczych oraz ciekawa prezentacja Jędrzejowskiej Grupy Rekonstrukcyjnej. Uczestnictwo w Święcie Niepodległości to nasz obywatelski obowiązek. To także wyraz patriotyzmu, ale i dobry wzór do naśladowania dla młodego pokolenia.