Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

 

Złote Gryfy powiatu jędrzejowskiego wręczone. 10 laureatów odebrało z rąk starosty statuetki, które są uhonorowaniem działalności na rzecz lokalnej wspólnoty. Wyróżnienia przyznano już po raz 12, co oznacza, że nagrody od lat są najważniejszym wyróżnieniem nadawanym przez powiat jędrzejowski.

Co roku starosta wyróżnia tą nagrodą osoby i instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla wspólnoty całego powiatu. Statuetka przyznawana jest w pięciu kategoriach: lokalny rozwój gospodarczy, działalność pożytku publicznego i integracja społeczności lokalnej, edukacja i kultura, ochrona środowiska oraz działalność samorządowa i administracja publiczna. Choć to już 12 edycja, osób do nagrodzenia nie brakuje.

- Powiat jędrzejowski jest bogaty przez ludzi i przez to co ludzie robią - powiedział Edmund Kaczmarek, starosta powiatu jędrzejowskiego.

Do tej pory Złoty Gryf trafił w ręce 80 osób. Jury przyznaje, że miało twardy orzech do zgryzienia. Dlatego na 10 zgłoszonych osób, wszystkie otrzymały statuetki.

W kategorii „Edukacja i kultura, pielęgnowanie tradycji kulturowych i historycznych” statuetkę Złotego Gryfa malarz i poeta sędziszowski Otton Grynkiewicz, który po wielu latach podróży wrócił do swojej małej ojczyzny.

- Z chwilą kiedy się dowiedziałem o nagrodzie to duża radość, poczucie zaszczytu, który mnie spotkał - powiedział Otton Grynkiewicz, laureat Złotego Gryfa.

Statuetkę za swoją cenną działalność otrzymało również Stowarzyszenie Przyjaciół Wodzisławia. Powstało ono 36 lat temu, by kolejnym pokoleniom przekazywać cenną wiedzę historyczną Wodzisławia i całego powiatu.

- Ogromnie się cieszę, że zostaliśmy nominowani i otrzymaliśmy tę statuetkę - dodała Teresa Szwaczka, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wodzisławia

Wieczór uświetnił m.in. występ niezwykle utalentowanej Martyny Stępień.