Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

Za około sto dni egzamin maturalny. Czasu zostało niewiele, ale w sobotę żadne z maturzystów z I LO w Jędrzejowie nie zaprzątał sobie tym głowy. Uczniowie odpoczywali od nauki na balu studniówkowym, który odbył się na sali „Camelia” w Moskorzewie.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od przemówień i życzeń. Następnie tegoroczni maturzyści odtańczyli poloneza, którego w pierwszej parze poprowadził dyrektor, Marek Zygan. Później młodzież ruszyła na parkiet, gdzie bawiła się wraz z nauczycielami.

- Dzisiejszy wieczór to dobra okazja, aby w innej formie, mniej oficjalnie, porozmawiać i pobawić się z młodzieżą – zapewnił Marek Zygan, dyrektor I LO w Jędrzejowie.

Udana zabawa studniówkowa to zasługa uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy włączyli się do organizacji balu.

- Cała organizacja jest bardzo ciężka. Przygotowania do studniówki rozpoczęły się już w zeszłym półroczu – tłumaczyła Magdalena Suwała z Rady Rodziców.

Za sto dni egzamin maturalny, po którym uczniowie rozstaną się z nauczycielami. Wychowawcy nie kryją, że będzie to dla nich przykry moment.

- My jako nauczyciele czujemy żal, że niedługo rozstaniemy się z uczniami. Będziemy im kibicować i życzyć, aby doszli w życiu daleko – powiedziała Jolanta Pawlik, wychowawczyni klasy 3b.

Maturzyści zapewniali, że do egzaminów są przygotowani, dlatego mogli sobie pozwolić na odpoczynek.

- Stresu jeszcze nie ma. Jesteśmy przygotowani do matury, dlatego dzisiaj chcemy się dobrze bawić – podkreślali maturzyści.

Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja. Najpierw uczniowie podejdą do części pisemnej z języka polskiego, później matematyki, języków obcych i pozostałych przedmiotów.