Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

 

Niedawne perypetie związane z podpisaniem umowy dzierżawy Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, a firmą Artmedik dzierżawcą szpitala w Jędrzejowie wywołała wiele emocji. Odwiedziliśmy szpital w Jędrzejowie, by się przekonać, czy decyzja, na którą zdecydowali się radni powiatowi jest słuszna.

Kilka tygodni temu przez Jędrzejów przetoczyła się gorąca dyskusja na temat Szpitala Powiatowego. Zarządzająca szpitale firma Artmedik chciała uzyskać od starostwa wieczystą dzierżawę. Radni powiatowi zgodzili się na przedłużenie dzierżawy z czterdziestu do sześćdziesięciu lat. To pozwoli firmie Artmedik na spokojne inwestowanie w nowe oddziały i budynki. 

- Cały czas się rozbudowujemy i inwestujemy w sprzęt - informuje już na wstępie naszej wizyty w lecznicy dyrektor do spraw medycznych Waldemar Michalczak.

Dalsza wizyta w jędrzejowskim szpitalu sprawie, że przekonujemy się, że placówka jest nowoczesna i w części w stu procentach wyremontowana. Wizytówką szpitala stał się Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Prawdziwą perełką jędrzejowskiego szpitala jest oddział pediatryczny. Tutaj dzieci czują się niemalże jak w domu.

Dyrektor szpitala przy okazji naszej wizyty w placówce sprostował fałszywa informację, która zaczynała krążyć po powiecie. 

- W szpitalu pacjenci za nic nie płacą. Placówka ma podpisaną umowę z NFZ – kończy dyrektor Jarosław Wójcicki.

Będziemy się bacznie przyglądać poczynaniom firmy Artmedik. O każdej nowej inwestycji będziemy na bieżąco informować, bo zdajemy sobie sprawę, że placówka jest bardzo ważna dla mieszkańców Jędrzejowa.