Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

 

11 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jędrzejowie przy współprac y z jędrzejowską Komendą Powiatową PSP oraz Starostwem Powiatowym.

 

W eliminacjach rywalizowało 24 osoby ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu jędrzejowskiego, które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach szkolnych i gminnych.  

Turniej podzielony był na dwa etapy.  Po teście pisemnym młodzież odpowiadała ustnie na bardzo szczegółowe pytania jury z zakresu zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Wyniki tegorocznego turnieju: 

Szkoły podstawowe: 1. Kamil Chaja – ZPO Korytnica, 2. Magdalena Waluśkiewicz – SP Węgleszyn, 3. Szymon Nawrot – SP Skroniów.

Gimnazja: 1. Maciej Zapart  - Gimnazjum w Nagłowicach, 2. Jakub Kwiecień – Gimnazjum w Oksie, 3. Magdalena Suchanowska – Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie.

Szkoły ponadgimnazjalne: 1. Norbert Włodarczyk – ZSP nr 1 w Jędrzejowie, 2. Magdalena Wójcicka – LO w Sędziszowie, 3. Dominika Grabowska – LO w Wodzisławiu, 4. Mateusz Słoka – ZSP nr 1 w Jędrzejowie.

Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia w Woli Morawieckiej.

Nagrody rzeczowe i dyplomy  dla laureatów ufundował starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, który wręczył je w towarzystwie prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP Janusza Grabka.