W czwartek w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się spotkanie z Wicepremier i Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatką do Parlamentu Europejskiego Beatą Szydło.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości przedstawiła program rządowy, tak zwaną Nową Piątkę Morawieckiego, mówiła o próbie rozwiązania problemu zbliżającego się strajku nauczycieli oraz poprosiła o głosy w zbliżających się wyborach.

Spotkanie było okazją do podsumowania blisko czteroletnich rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz zaprezentowania niedawno ogłoszonych projektów, w tym przegłosowanej przez sejm tzw. „trzynastki” dla rencistów i emerytów. Wicepremier podkreśliła, że wiele jest jeszcze do zrobienia , ale wciąż jesteśmy świadkami pozytywnych zmian. Zauważyła, że wprowadzane projekty w dziedzinie zagospodarowania i infrastruktury doskonale funkcjonują w Jędrzejowie.

Beata Szydło gościła również na zajęciach teatralnych oraz na próbie Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Centrum Kultury w Jędrzejowie .  Pięknym gestem było przekazanie przez nią broszki z prośbą aby została ona zlicytowana podczas sobotniego koncertu charytatywnego „Muzyka i filantropia” z którego dochód zostanie przeznaczony na ufundowanie terapii Piotrka Pluty.

Na spotkaniu z Wicepremier Beatą Szydło byli obecni między innymi: Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Bogusławski, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna, Wicestarosta Maria Barańska , Przewodniczący Rady Powiatu Marek Mentel, Członek Zarządu Powiatu Tomasz Puchrowicz, Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jędrzejowie Robert Kruk, Wójt Wodzisławia Dominik Łukasik, radni, pracownicy urzędów i mieszkańcy powiatu.

(MF)