W sobotę 28 września na hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jędrzejowie odbył się Charytatywny Maraton Zumba dla Jagody Stradomskiej. Organizatorami wydarzenia byli Jola Sajdak, Miasto Jędrzejów, Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie.
Jagoda urodziła się w marcu 2018 roku z brakiem kończyn górnych. Potrzebuje kosztownego leczenia
i rehabilitacji. Jest pod opieką wielu specjalistów, a od 3 miesiąca życia jest też rehabilitowana. Tylko systematyczna rehabilitacja, w tym turnusy pozwolą zadbać o jej prawidłowy rozwój.(Informacja pochodzi z: http://dzieciom.pl/podopieczni/34246). Grupa Ludzi dobrej woli postanowiła zorganizować fantastyczny maraton, aby uzbierać fundusze na pomoc Jagódce.
9 instruktorów Zumby zaprezentowało swoje układy i choreografie, oprawę muzyczną zapewnili DJ-e: MIKE F & CALPI. Dodatkowo odbył się kiermasz ciast Szkoły Podstawowej NR 2 w Jędrzejowie, a także można było spróbować potraw z Koła Gospodyń Wiejskich „Marysieńki” z Książ Skroniowa, wykonać zabiegi pielęgnujące dłonie , zrobić zdjęcie w fotobudce, a także wziąć udział w loterii z nagrodami. Dziećmi zajęli się trenerzy Football Academy. Konferansjerem była Patrycja Rzymkiewicz.
Frekwencja była niesamowita, a tancerek i tancerzy – uczestników maratonu bardzo dużo.
Pozytywna energia udzieliła się chyba wszystkim. Organizatorom, uczestnikom i wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili halę sportową SP 4. Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek wraz z rodziną również uczestniczył aktywnie w maratonie.
Na koniec Odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów-podziękowań dla instruktorów
i organizatorów, a także ogłoszono wyniki loterii i podsumowano maraton. W oficjalnym wręczeniu wzięła udział Starosta Jędrzejowski Maria Barańska, która w swoim przemówieniu nie kryła wzruszenia
i wielkiego podziwu dla tej charytatywnej, pięknej akcji.
Na koniec wszystkich uczestników pożegnały dźwięki muzyki klubowej serwowane przed DJ-ów.
Dziś w Urzędzie Miejskim w Jędrzejowie w obecności Burmistrza Jędrzejowa, a także Sołtys wsi Skroniów odbyło się oficjalne liczenie zebranych na maratonie funduszy. Jak podała Jola Sajdak ZEBRANO: 11.620,46 !!!!!
To świetny wynik – kwota, która odzwierciedla zaangażowanie wszystkich ludzi dobrego serca.