Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek w towarzystwie obu pań - byłych wicestarostów - na pierwszym planie Anna Pańtak, w głębi - Ewa Ptasznik

Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek zaprezentował temat działalności samorządu powiatowego dla Jędrzejowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spotkanie JUTW odbyło się w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie. Gospodarz spotkanie, starosta Edmund Kaczmarek, przedstawił słuchaczom problemy i osiągnięcia samorządu powiatu jędrzejowskiego na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat.

W czasie spotkania starosta wręczył specjalne wyróżnienia z okazji 20-lecia samorządu powiatowego.  „Zasłużony dla powiatu jędrzejowskiego” – pamiątkowy emblemat wręczony został byłym wicestarostom  – paniom: Annie Pańtak (rektorowi JUTW) i Ewie Ptasznik, dziękując za wspólną pracę w poprzednich kadencjach. -Tak się składa, że wśród trojga wicestarostów, z jakimi miałem przyjemność pracować jako starosta, były dwie panie – mówił Edmund Kaczmarek. – Z obydwoma bardzo dobrze się współpracowało, a choć nie mam powodów, aby narzekać na obecnego zastępcę, to jednak nie jest on kobietą – żartował starosta.

-Z czasów, kiedy byłam wicestarostą, pamiętam ogromne zaangażowanie pana starosty w zmagania z problemami ze szpitalem, a także w starania w utworzenie Lokalnej Grupy Działania, która powstała po wielu zabiegach i jest właściwie pana dziełem – mówiła Ewa Ptasznik, zwracając się do starosty Edmunda Kaczmarka.

Anna Pańtak z kolei podziękowała za to, że miała okazję pracować ze starostą – jak powiedziała – osobą niezwykle pracowitą, dobrą i uczciwą oraz niesłychanie przejętą sprawami lokalnymi, rozwojem ziemi jędrzejowskiej.