LIII Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej jak zwykle odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia. Poniżej zamieszczamy program oficjalnych uroczystości z udziałem Kadrówki na terenie powiatu jędrzejowskiego w dniach 8-10 sierpnia.

Starosta Jędrzejowski Edmund Kaczmarek, Powiatowa Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych w Jędrzejowie, Światowy Związek Żołnierzy AK Koło w Jędrzejowie, Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej przy ZSP nr 2 w Jędrzejowie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu jędrzejowskiego do udziału w uroczystościach:

8 sierpnia, Wodzisław o godz. 17.00 planowane jest powitanie uczestników Marszu na Rynku w Wodzisławiu, godz. 17.20 – przemarsz delegacji w towarzystwie kawalerii marszowej na cmentarz, gdzie zostaną złożone kwiaty.

9 sierpnia, Jędrzejów o godz. 18.00 – apel wieczorny połączony z powitaniem na Placu Kościuszki (Rynku) w Jędrzejowie, przed Domem Przypkowskich, godz. 18.25 – koncert z cyklu „Koncerty dla Niepodległej” w Ogrodzie Muzeum im. Przypkowskich – lekcja śpiewów patriotycznych, którą poprowadzi Leszek Wawrzyła (muzyk i wokalista).

10 sierpnia, Jędrzejów o godz. 8.00 – uroczystość przed siedzibą Starostwa Powiatowego przy ulicy 11 Listopada 83 – wręczenie medali „Pro Patria”, złożenie kwiatów pod Dębem Niepodległości, godz. 8.30 – wymarsz do Choin nad Nidą.