Dziś, 22 marca Paweł Faryna starosta jędrzejowski, Maria Barańska wicestarosta jędrzejowski i Renata Kawiorska członek zarządu powiatu / sekretarz gminy Jędrzejów, wzięli udział w oficjalnym poświęceniu i oddaniu do użytku dźwigu osobowego (windy) do przewozu osób niepełnosprawnych i „Wirtualnej Wiośnie Zawodowców 2021”.

Zakup i montaż windy do przewozu osób niepełnosprawnych był jedną  z inwestycji realizowanych ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wartość dofinansowania:    120 000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 129 765,00 zł

Nowoczesna winda dla niepełnosprawnych to kolejny krok w podnoszeniu standardów ZS Nr 1. Taka inwestycja to przede wszystkim udogodnienie dla uczniów i ułatwienie im funkcjonowania każdego dnia pobytu w szkole.

W ramach oddania do użytku dźwigu, dokonano symbolicznego przecięcia biało-czerwonej wstęgi, winda została też poświęcona. Zaproszeni goście otrzymali piękne, wielkanocne stroiki.

Wydarzenie było częścią „Wirtualnej Wiosny Zawodowców 2021 oraz IV Forum o Biznesie i Edukacji” w Zespole Szkół nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie. W ramach panelu prelekcji IV. Forum o Biznesie i Edukacji Paweł Faryna, starosta jędrzejowski wziął udział w telekonferencji na platformie MS Teams. Starosta podziękował wszystkim lokalnym przedsiębiorcom za ich wkład w rozwój edukacji zawodowej. Za stwarzanie możliwości zawodowych praktyk dla uczniów, a także miejsca pracy dla wykwalifikowanych absolwentów szkół średnich, którzy szukają zatrudnienia w wyuczonym zawodzie.

Podczas wydarzenia obecna była Małgorzata Wojtasik dyrektor ZS Nr 1, nauczyciel Grzegorz Bełz, uczniowie i ksiądz z Parafii Matki Bożej łaskawej w Jędrzejowie.