Przedstawiciele Powiatu Jędrzejowskiego i wykonawcy robót przed budynkiem WTZ w Jędrzejowie

Powiat Jędrzejowski podpisał już umowę na wykonanie inwestycji w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Od marca zajęcia dla uczestników będą odbywać się w I LO im. Mikołaja Reja.

Projekt „Podniesienie jakości rehabilitacji osób niepełnosprawnych poprzez modernizację i dostosowanie infrastruktury zdrowotnej i społecznej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie” realizowany jest przez powiat jędrzejowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu to ponad 2 miliony 34 tysiące złotych. Przetarg wygrała Spółdzielnia Rzemieślnicza z Buska-Zdroju. Rada Powiatu podczas nadzwyczajnej sesji zdecydowała się przeznaczyć większe środki na wkład własny powiatu, bo oferty znacznie przekroczyły przewidywane kwoty.

Cała inwestycja ma zakończyć się do końca listopada. W tym czasie budynek ulegnie gruntownej modernizacji i przebudowie. Nadbudowane zostanie poddasze, powstaną dwa nowe pawilony, wymieniony dach, a całość zostanie poddana termomodernizacji.

52 uczestników WTZ-ów będzie uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych w salach I LO, które użyczyło swoich pomieszczeń na parterze gmachu liceum. Zajęcia zostaną jedynie zawieszone na okres egzaminów maturalnych.