Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek oraz wicestarosta Janusz Grabek zostali laureatami akcji „Echa Dnia”, w której oceniano pracę starostów i członków zarządów wszytskich powiatów w województwie świętokrzyskim.

 

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 17 lutego w Hotelu Binkowski w Kielcach poznaliśmy zwycięzców rankingów prowadzonych przez gazetę „Echo Dnia”: Człowiek Roku, Liderzy Regionu oraz „Mała Ojczyzna-Duża Sprawa”. Ostatnia z wymienionych akcji dotyczyła głosowania na starostów i członków zarządów powiatów.

Wśród trzech najlepszych w regionie starostów na drugim miejscu znalazł się Edmund Kaczmarek – starosta jędrzejowski. Wicestarosta Janusz Grabek jest laureatem drugiego miejsca wśród dziesięciu najlepiej ocenianych wicestarostów i członków zarządów powiatów w świętokrzyskiem.

Gratulujemy!

 

Człowiekiem Roku 2016 w województwie świętokrzyskim w kategorii „Rolnictwo” został Leszek Wawrzyła z Sieńska w gminie Słupia w powiecie jędrzejowskim, który jest właścicielem 15-hektarowego gospodarstwa, a także – organistą. W ubiegłym roku otrzymał tytuł Chłopa Roku w Racławicach

Sprawuje też mandat radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, został wybrany z list Polskiego Stronnictwa Ludowego.
 
W powiecie jędrzejowskim nagrodę Człowiek Roku 2016 otrzymał Ojciec Jakub Zawadzki, zakonnik klasztoru cystersów w Jędrzejowie.
Prowadzi wiele akcji charytatywnych, poprzez które pomaga dzieciom. Dzieci przyznały mu nawet nagrodę Gwiazda Szeryfa Unicef. Ukończył między innymi Akademię Świętokrzyską w Kielcach, język rosyjski biznesu w Instytucie Puszkina w Moskwie oraz teologię na Wyższym Seminarium Duchownym w Panewnikach. Zdobył  tytuł Człowieka Roku 2015 w powiecie oraz Belfra roku 2015/2016.
Dodatkowo w powiecie jędrzejowskim kapituła plebiscytu przyznała dwa wyróżnienia:
Ksiądz Edward Giemza, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sędziszowie. Jest najbardziej utytułowanym polskim księdzem – piłkarzem. Z diecezją kielecką zdobywa medale mistrzostw Polski, a z reprezentacją medale mistrzostw Europy. Jest świetnym ambasadorem Sędziszowa, nie tylko w Polsce. W 2016 roku zdobył z księżmi z diecezji kieleckiej medal mistrzostw Polski księży w halowej piłce nożnej.
Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa w 2016 roku doprowadził do włączenia terenów inwestycyjnych do Krakowskiego Parku Technologicznego i dopiął niemal wszystkie szczegóły dotyczące remontu Rynku.
 
 
Wśród Liderów Regionu – nagrody dla firm przyznawanej przez Echo Dnia – znalazła się spółka Fluid z Sędziszowa, jako Lider Regionu 2016 w kategorii Ekologia.