Dzisiaj, 8 października Paweł Faryna, starosta jędrzejowski uczestniczył w uroczystościach Dnia Patrona Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele Św. Trójcy w Jędrzejowie. Liturgii przewodniczył ksiądz proboszcz Leszek Sztandera.

Później rozpoczęła się część oficjalna na sali sportowej przy Liceum im. Mikołaja Reja.
Paweł Faryna, starosta jędrzejowski w tym szczególnym dniu zwrócił się do młodzieży:

– Uczcie życiowej mądrości i odpowiedniej oceny sytuacji społecznych. Zawsze wraz z rozumem
i zdobytą wiedzą kierujcie się głosem serca.  Mikołaj Rej bowiem napisał:

„Nie ten jest mądry, kto wiele spraw umie, lecz kto złe od dobrego rozeznać rozumie.”

Jędrzejowski „Ogólniak” jako szkoła z historią i tradycją zawsze nie tylko kształcił, lecz wychowywał kolejne roczniki ludzi wrażliwych i empatycznych, rozwiniętych kulturalnie i aktywnych społecznie. Takich, z których wieszcz Mikołaj Rej byłby niezmiernie dumny! – dodał starosta Paweł Faryna.

Głos zabrali również Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa i dyrektor LO Wojciech Zwierzchowski – gospodarz dzisiejszej uroczystości.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, a po nim nastąpiła część artystyczna, w której uczniowie LO przygotowali krótki występ dla wszystkich zgromadzonych.

Podczas obchodów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie
obecni byli również:  Robert Kruk, przewodniczący Rady Miejskiej w Jędrzejowie, Renata Kwas, naczelnik wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, Agnieszka Zaczkowska, dyrektor  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie, a także księża z parafii Św. Trójcy i zgromadzona młodzież.