Ograniczenia działalności gastronomicznej, rozrywkowej oraz funkcjonowania galerii handlowych

1528

      Wobec ogłoszenia na terytorium naszego kraju, w okresie od 14 marca b.r. do odwołania, stanu zakażenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, ograniczono funkcjonowanie centrów i galerii handlowych. Jednak wszystkie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne – bez przeszkód kupimy jedzenie, lekarstwa i środki czystości. Inaczej działać będą także restauracje, kawiarnie i bary. Tutaj zamówienie złożymy na wynos lub z dowozem.

      Ponieważ duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 13.03.2020 r. (Dz.U. poz. 433) ograniczono funkcjonowanie galerii handlowych (czynne pozostaną w nich m.in. apteki, sklepy spożywcze, drogerie, pralnie, banki i placówki finansowe).

      Sklepy znajdujące się w centrach lub galeriach handlowych, które oferują sprzedaż ubrań, obuwia, mebli, sprzętu oświetleniowego, AGD i RTV, artykułów piśmiennych i księgarskich oraz punkty działalności gastronomicznej i rozrywkowej pozostaną natomiast zamknięte. Ograniczenie to dotyka jedynie tych w/w sklepów i punktów, które znajdują się w galeriach handlowych.

     Poza galeriami handlowymi wszystkie sklepy, banki, apteki i drogerie pozostają otwarte.

      Ograniczono natomiast – w zakresie spożywania posiłków na miejscu, działalność wszystkich restauracji, kawiarni i barów. Mogą one świadczyć jedynie usługi na wynos i na dowóz (dostawa do drzwi klienta). Zdecydowano także o czasowym zamknięciu siłowni, basenów, klubów tanecznych i fitness, bibliotek, muzeów i kin.

      Obowiązuje również zakaz wszelkich zgromadzeń powyżej 50 osób o charakterze publicznym, państwowym i religijnym. Dotyczy to zarówno spotkań w budynkach, jak i na świeżym powietrzu.

      Wszystkie niezbędne i bieżące informacje można znaleźć na stronie:  gov.pl/koronawirus