11 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jędrzejowie przy współprac y z jędrzejowską Komendą Powiatową PSP oraz Starostwem Powiatowym.

 

W eliminacjach rywalizowało 24 osoby ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu jędrzejowskiego, które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach szkolnych i gminnych.  

Turniej podzielony był na dwa etapy.  Po teście pisemnym młodzież odpowiadała ustnie na bardzo szczegółowe pytania jury z zakresu zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Wyniki tegorocznego turnieju: 

Szkoły podstawowe: 1. Kamil Chaja – ZPO Korytnica, 2. Magdalena Waluśkiewicz – SP Węgleszyn, 3. Szymon Nawrot – SP Skroniów.

Gimnazja: 1. Maciej Zapart  – Gimnazjum w Nagłowicach, 2. Jakub Kwiecień – Gimnazjum w Oksie, 3. Magdalena Suchanowska – Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie.

Szkoły ponadgimnazjalne: 1. Norbert Włodarczyk – ZSP nr 1 w Jędrzejowie, 2. Magdalena Wójcicka – LO w Sędziszowie, 3. Dominika Grabowska – LO w Wodzisławiu, 4. Mateusz Słoka – ZSP nr 1 w Jędrzejowie.

Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia w Woli Morawieckiej.

Nagrody rzeczowe i dyplomy  dla laureatów ufundował starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, który wręczył je w towarzystwie prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP Janusza Grabka.