W dniach od 13 stycznia 2019 r. do 19 stycznia 2019 r., rodziny zastępcze z terenu Powiatu Jędrzejowskiego wzięły udział w wyjeździe integracyjnym na 7-dniowe ferie zimowe połączonym z warsztatami umiejętności wychowawczych/ rodzicielskich.

Wyjazd został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie w ramach projektu „POWIAT JĘDRZEJOWSKI REALIZATOREM INNOWACYJNYCH I WYSOKOSPECJALISTYCZNYCH USŁUG SPOŁECZNYCH” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
W czasie pobytu w Zakopanem uczestnicy projektu korzystali z atrakcji ośrodka, a ponadto zwiedzili:
– Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach
– Gubałówkę
– Tatrzański Park Narodowy,
– doskonalili jazdę na nartach lub snowboardzie na stokach narciarskich dostosowanych do umiejętności uczestników oraz mieli możliwość poznania tajników nordic walking.
Udział w warsztatach podniósł kompetencje rodzicielsko – wychowawcze rodziców, był źródłem zdobycia nowej wiedzy oraz wpłynął na przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu rodziców zastępczych, którzy codziennie od kilku bądź kilkunastu lat zajmują się opieką i wychowaniem przyjętych dzieci. Ponadto wyjazd przyczynił się do większej integracji rodzin dzięki wspólnemu spędzaniu czasu podczas wieczorów gier i zabaw.
Był to miło spędzony czas ferii zimowych dla naszych podopiecznych, którzy jako uczestnicy projektu biorą udział w kolejnych zadaniach projektowych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie takich jak poradnictwo psychologiczne, prawne oraz doradztwo zawodowe.