Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek odebrał w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim promesę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na prace remontowe na dwóch odcinkach dróg powiatowych zniszczonych przez nawalne deszcze. To już ostatnie z ośmiu zaplanowanych na ten rok przebudów dróg w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w naszym powiecie.

Wysokość dotacji dla powiatu jędrzejowskiego to 605 tysięcy złotych, czyli 80 procent kosztów przebudowy dwóch odcinków dróg powiatowych: od granic powiatu do Lipna w gminie Oksa (415 metrów) oraz od Trzcińca w gminie Nagłowice do Sędziszowa (1500 metrów) – dawny trakt królewski.

Pozostałe 20 procent kosztów przebudowy dróg podzielą między siebie powiat i gminy. – To już ostatnie dwa z zaplanowanych do przebudowy na ten rok ośmiu odcinków dróg zniszczonych przez nawalne deszcze w naszym powiecie – mówi starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek. – Pozostałe sześć odcinków już zostało wyremontowanych, są też takie, gdzie prace jeszcze trwają. W ten sposób udało się w pełni zrealizować nasze plany na rok 2018 w tym zakresie.

Przypomnijmy, w tym roku powiat dostał już 2,5 miliona złotych od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na remont dróg zniszczonych w czasie nawałnic w 2015 oraz 2017 roku. Dzięki temu przebudowywane są odcinki: Wierzbica-Gajówka w gminie Sobków – 1350 metrów, Przełaj w gminie Sędziszów – 600 metrów, Laskowa Serwit w gminie Wodzisław – 1640 metrów, Łany-Wodzisław – 3200 metrów, a także Prząsław – Chorzewa w gminie Jędrzejów – 815 metrów. Na kilku z nich trwają jeszcze prace, inne są już na finiszu, a część wchodzi już w etap odbioru. Szóstą promesę powiat otrzymał w wysokości 200 tysięcy złotych na drogę w Borszowicach w gminie Sędziszów. Jej przebudowa ruszy wkrótce, bo rozstrzygnięto już przetarg.