2 października Marek Bogusławski, wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Paweł Faryna, starosta jędrzejowski, Maria Barańska, wicestarosta jędrzejowski, Marek Mentel, przewodniczący Rady Powiatu Jędrzejowskiego, członkowie Zarządu Powiatu: Renata Kawiorska i Jarosław Krawczyk, a także Renata Koziara , wiceprzewodnicząca Rady Powiatu (Sekretarz Gminy Wodzisław) – uczestniczyli w  uroczystości  związanej z odzyskaniem praw miejskich przez Wodzisław.

Inicjatorem tego wydarzenia było Towarzystwo Przyjaciół Wodzisławia z prezes Teresą Szwaczką na czele oraz Dominik Łukasik, burmistrz Miasta i Gminy Wodzisław.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Marcina w Wodzisławiu. Wśród gości obecny byli także:, radni Gminy Wodzisław, komendant powiatowy Policji w Jędrzejowie Tomasz Sołtysik, mieszkańcy Wodzisławia.

Gości przybyłych na spotkanie integracyjne w Pałacu Koronnym przywitała Młodzieżowa Orkiestra Strażacka pod batutą kapelmistrza Michała Leśnika. Następnie był czas na przemowy, gratulacje oraz prelekcję historyczną przygotowaną przez dr. hab. Krzysztofa Ślusarka.

Gości zabawiał w przerwach Zespół Śpiewaczy Mozgawianie pod batutą Ryszarda Mędryka.

Był to wyjątkowy i inny niż dotychczas zjazd Towarzystwa Przyjaciół Wodzisławia, w którym uczestniczyli nie tylko członkowie, ale wszyscy ci, którzy kochają i czują sentyment do Miasta i Gminy Wodzisław.

kilka zdjęć w materiale – źródło: Gmina Wodzisław.