beznazwy99

beznazwy99W środę 20 lipca o godz 11.00 na Rynku Głównym w miejscowości Wisła koło Ustronia, władze samorządowe uroczyście powitały Dawida Szpaka z z mamą Panią Jolantą jak również Bartłomieja Kaczmarka i Karola Wiklaka oraz Prezesa Fundacji Miśka Zdziśka Dariusza Lisowskiego z wolontariuszami fundacji: Zuzanna Kozińska , Ewa Musiał , Piotr Wielgos z maskotką fundacji Miśkiem Zdziśkiem. Na Placu Hoffa Bartek i Karol uroczyście rozpoczęli wyprawę ratującą życie podopiecznemu fundacji Dawidowi Szpakowi. Przypomnijmy Karol i Bartek jadą rowerami ponad 1200 kilometrów prosząc o pomoc dla podopiecznego Fundacji Miśka Zdziśka. Wystartowali z Wisły a meta będzie w Gdańsku(ok.29 lipiec).

Panowie dziennie będą pokonywać około 150 kilometrów. Podczas wyprawy będą mówić o chorym 19-letnim Dawidzie, podopiecznym Fundacji Miśka Zdziśka który od lat walczy z ataksją móżdżkowo-rdzeniową bardzo ciężką chorobą genetyczną. Chłopak musi przejść jeszcze pięć przeszczepów komórek macierzystych. Ich koszt to około 70 tysięcy złotych.. Pod koniec lipca otrzyma kolejne dawki .Dawid otrzymał już pięć takich dawek, które zatrzymały rozwój choroby. Leczenie przynosi rezultaty, dzięki czemu Dawid wierzy, że kiedyś będzie mógł chodzić.
-Dziś dzięki wielu sercom z naszego województwa i powiatu w miejscowości Wisła mogliśmy rozpocząć wyprawę ratującą życie „Wisła rzeką życia dla Dawida”. Rozpoczęła się w środę wyjazdem z Rynku z Wisły a jej zakończenie nastąpi po dojechaniu przez Karola i Bartka do Gdańska. Każdy może mieć udział w tym projekcie. Bartek i Karol oferują miejsce na swoich koszulkach i rowerach pod reklamę, będą rozdawać po trasie ulotki i prosząc o dobrowolne wpłaty na specjalne konto fundacji Miśka Zdziśka z dopiskiem „Na pomoc i leczenie komórkami macierzystymi Dawida Szpaka”. Stojąc dziś na rynku w Wiśle było mi bardzo miło gdy Pan Andrzej Cienciała przedstawiciel Samorządowców z Wisły wyrażał się w samych superlatywach o naszej wyprawie o Fundacji Miśka Zdziśka i o tym że w powiecie jędrzejowskim dzieje się bardzo wiele dobrego. Dziękuję Bartkowi i Karolowi za ich fantastyczny gest,specjalnie na tą wyprawę wzięli urlop z pracy , mogli ten urlop spędzić na plaży lub w każdy inny sposób a oni postanowili pomóc Dawidowi. Szacun dla Bartka i Karola. Serdecznie proszę o pomoc i wsparcie dla tej tak bardzo wrażliwej inicjatywy- apeluje Dariusz Lisowski Prezes Fundacji Miśka Zdziśka.
Akcję wspiera marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, który ufundował rowerzystom niezbędne rzeczy, pomocne w takiej wyprawie: śpiwory, namioty, czy torby bagażowe na rowery. Każdy może dołączyć się do projektu. Bartek i Karol oferują swoje koszulki i swoje rowery, na których może znaleźć się logo firmy. Wystarczy wpłacić dobrowolną sumę na specjalne konto fundacji Miśka Zdziśka z dopiskiem ,,Na pomoc i leczenie komórkami macierzystymi Dawida Szpaka”.

Ataksja móżdżkowo- rdzeniowa (SCA) inaczej choroba Fredreicha – choroba genetyczna spowodowana błędem w kodzie genetycznym. Występuje z częstotliwością 4-20 na 100 tysięcy mieszkańców. Objawia się zaburzeniami równowagi i dysartrią (zaburzeniami mowy i słuchu), drżeniem kończyn, zwiększoną męczliwością, zanikiem mięśni, trudnościami w połykaniu, krztuszeniem się. Choroba postępując wyniszcza organizm i prowadzi do śmierci.

– Jędrzejowska fundacja Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei cały czas walczy o swoich podopiecznych i również o Dawida Szpaka z Buska, cały czas działają w tym kierunku aby pomóc młodemu chłopcu. Dwóch śmiałków Bartek Kaczmarek z Oksy i Karol Wiklak z Łodzi podjęli się niesamowitego wyzwania. Dziś wyruszyli od nas z Wisły w długą trasę na rowerze, by w ten sposób zebrać fundusze na pomoc choremu Dawidowi Szpakowi z Buska. My jako samorządowcy z Wisły całym sercem będziemy wspierać tą wrażliwą wyprawę i czujemy się bardzo zaszczyceni że Bartek , Karol oraz Drużyna Miśka Zdziśka na czele z Panem Prezesem Dariuszem Lisowskim właśnie naszą miejscowość wybrali na początek swojej misji- mówi Andrzej Cienciała asystent Burmistrza Wisły
Karol Wiklak i Bartłomiej Kaczmarek wyjechali 20 lipca z Wisły. Na swoje koszulki chętnie będą przyjmować reklamy od wszystkich, którzy zechcą wesprzeć inicjatywę i w ten sposób pomogą choremu Dawidowi.
Listę miejscowości, przez które przejada Bartek i Karol przedstawiamy na stronie Fundacji Miśka Zdziśka www.blekitnypromyknadziei.pl oraz na stronie Echo Dnia . Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję. Logo Echo Dnia jest już na koszulkach śmiałków . Czekamy na kolejne. Podczas wyprawy będziemy łączyć się z rowerzystami i relacjonować wyprawę. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym widzom i ludziom dobrej woli uda się zebrać potrzebna kwotę i Dawid będzie mógł pójść na krótki spacer.Trasa :
Środa 20 lipca
Wisła
Ustroń 10 km
Skoczów 10,7 km
Drogomyśl 10 km
Strumień 7 km
Goczałkowice Zdrój 18km
Brzeszcze 17,8 km
Oświęcim 7,6 km
Gromiec 10 km
Miejsce 24,2 km
Łączany 8 km
Przeginia 8,9 km
132,2 km

Czwartek 21 lipca
Czernichów 3,8 km
Wołowice 3,5 km
Kraków 20,3 km
Grabie 18 km
Niepołomice 8,1 km
Górka 28,8 km
Nowy Korczyn 25,5 km
Blotnowola 10,6 km
Połaniec 39,km
150,3 km

Piątek 22 lipca
Baranów Sandomierski 23,6 km
Tarnobrzeg 14,2 km
Sandomierz 14,9 km
Zawichost 18,3 km
Annopol 13,9 km
Józefów n. Wisłą 19,4 km
Kazimierz Dolny 41,4 km
145,7 km
Sobota 23 lipca
Puławy 15,5 km
Gołąb 12,6 km
Dęblin 10,9 km
Kozienice 23,3 km
Świerże Górne 11,3 km
Wilga 27,1 km
Góra Kalwaria 26,4 km
Ciszyca 17 km
144,6km
Niedziela 24 lipca
Warszawa 21,2 km
Łomna 27 km
Nowy Dwór – Modlin 12,9 km
Czerwińsk n.Wisła 26,1 km
Wyszogród 12,1 km
Dobrzyków 39,2 km
Płock 11,8 km
150,3 km
Poniedziałek 25 lipca
Dobrzyń n.Wisłą 31,4 km
Włocławek 24,1 km
Bobrowniki 18,4 km
Ciechocinek 18,4 km
Toruń 24,9 km
Solec Kujawski 33,2 km
150.4 km
Wtorek 26 lipca
Ostromecko 19,7 km
Chełmno 31,8 km
Grudziądz 31,3 km
Nowe 22,1 km
Piekło 43,9 km
148,8 km
Środa 27 lipca
Malbork 20,6 km
Lisewo Malborskie 18,5 km
Nowa Kościelnica 23,7 km
Mikoszewo 11,9 km
Gdańsk – Wisłoujście 28,7 km
103,4 km

– Jest to wyzwanie! Jednak patrząc na poświęcenie, jakie mama Dawida codziennie podejmuje , jest to i tak zbyt mało. Widziałem jak muszą się zmagać z przeciwnościami losu i życia. Dlatego też podjąłem decyzję bez zastanowienia o udziale w tej wyprawie aby powiedzieć światu o Dawidzie i jego chorobie , prosić o pomoc dla niego. – mówi Bartłomiej Kaczmarek jeden z uczestników projektu.

Dawidowi można pomóc poprzez dobrowolne wpłaty na specjalne konto fundacji 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem „Pomoc i leczenie komórkami macierzystymi Dawida Szpaka”.
Więcej informacji o projekcie ,,Wisła rzeką życia dla Dawida ” można uzyskać w biurze fundacji pod numerem telefonu 41 386 65 69 lub email: biuro@blekitnypromyknadziei.pl

Cieszymy się , że mogliśmy być w tym dniu w Wiśle razem z Dawidem aby go wspierać jako wolontariusze naszej fundacji. Wiemy jak Dawidowi jest ciężko, walczy o każdy dzień aby pokonać chorobę. Cieszymy że możemy mu podać pomocną dłoń- mówi Zuzana Kozińska wolontariuszka fundacji Miśka Zdziśka

Proszę państwa do pomoc i wsparcie dla mojego syna Dawida podopiecznego Fundacji Miśka Zdziśka ponieważ pierwsze podanie komórek macierzystych z drugiej serii zaplanowane jest na 16 sierpnia. Pięć podań komórek ma kosztować 70.000 zł. To duża kwota a mnie nie stać aby samej zapewnić całą tą kwotę .Sama wychowuje Dawida , pracuje jako pielęgniarka. Tata Dawida jak się dowiedział , że syn zachorował na ataksję móżdżkowo- rdzeniową i że jest to choroba która nie leczona prowadzi do śmierci powiesił się. Było mi bardzo ciężko , dopóki na mojej drodze nie stanęła Fundacja Miśka Zdziśka i jej Prezes Pan Darek .Dzięki nim mamy nowiutki schodołaz , już nie muszę syna wnosić na plecach na IV piętro , dostał 5 podań komórek macierzystych dzięki którym Dawid zaczął w dużej mierze sam funkcjonować – a był chłopcem leżącym. Proszę pomóżcie nam-mówi Jolanta Pierścińska mama Dawida.

13819292 989657494489183 142705450 n