8 października Paweł Faryna, starosta jędrzejowski uczestniczył w spotkaniu z okazji Dnia Białej Laski i obchodach 50-lecia Koła PZN w Jędrzejowie zorganizowanych przez Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Jędrzejowie.

Paweł Faryna, starosta jędrzejowski w swoim przemówieniu nawiązał do Dnia Białej Laski:

– Osoby z niepełnosprawnością niewidzenia, podobnie  jak ludzie zdrowi, chce korzystać z życia bez ograniczeń.
Dlatego tak ważne jest, aby świat stawał się bardziej przyjazny dla wszystkich, bez względu na ograniczenia płynące z niepełnosprawności.

Życzę Wam, abyście pokonywali bariery, które napotykacie w codziennym życiu, aby tych barier w Powiecie Jędrzejowskim było jak najmniej, do czego razem będziemy dążyć. – dodał starosta.

Wręczył również dla Zarządu PZN w Jędrzejowie pamiątkowy grawerton z okazji 50-lecia istnienia.

Głos zabrali również zaproszeni goście, a wśród nich m.in. :

Renata Kawiorska, członek Zarządu Powiatu Jędrzejewskiego i sekretarz Gminy Jędrzejów, Dominik Łukasik, burmistrz Wodzisławia, Bogusława Wypych, prezes LGD „Ziemia Jędrzejowska – Gryf”, a także Tomasz Kowalski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie.

Paweł Faryna, starosta jędrzejowski i st. bryg. Paweł Jakubowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie otrzymali dyplomy uznania  i odznaki PRZYJACIEL NIEWIDOMYCH z rąk Renaty Świtalskiej, prezes Zarządu Koła PZN w Jędrzejowie. W imieniu Zarządu Powiatu jak również dyrektora PCPR Tomasza Kowalskiego starosta podziękował za wyróżnienie, na które składała się praca wielu osób.

Na koniec odbyła się część artystyczna, w programie znalazła się też prelekcja dotycząca bezpieczeństwa przeprowadzona przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Salę zdobiły prace plastyczne (obrazy i grafiki) jędrzejowskiego artysty-malarza Zbigniewa Kasprzaka, który był również jednym z gości tego spotkania.