Paweł Faryna, starosta jędrzejowski wraz z Maria Barańska, wicestarostą uczestniczyli dzisiaj w zakończeniu roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie i Zespole Szkół Nr2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” – gdzie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą prowadzoną przez proboszcza Parafii bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie ojca Jakuba Zawadzkiego. Podczas uroczystości Paweł Faryna, starosta jędrzejowski wraz z Marią Barańską, wicestarostą oraz dyrektorami szkół – Małgorzatą Wojtasik i Pawłem Kowalskim wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.

➡ Jak powiedział Paweł Faryna, starosta jędrzejowski w swoim przemówieniu: „Miniony rok szkolny był dla wszystkich wyjątkowy. Szkoła jaką znacie, na kilka miesięcy zniknęła. Nie było spotkań z nauczycielami, przyjaciółmi, brakowało wspólnych rozmów i żartów. W trosce o Wasze bezpieczeństwo musieliście pozostać w domach na dłuższy czas i uczestniczyć w lekcjach prowadzonych zdalnie. Jestem pełen uznania dla Was za to, że przetrwaliście ten czas i daliście sobie radę w zupełnie nowych warunkach.”

Drodzy Uczniowie!

Przed Wami wspaniały czas – wakacje – czas beztroski i zasłużonego wypoczynku. W tym czasie wielu z Was zapewne przeżyje niezapomniane chwile, przygody i podróże. Ale pamiętajcie, niech ten czas wakacji, będzie nie tylko radosny, ale i bezpieczny. Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, relaksu i zabawy, ale też czas, w którym dzieci i młodzież są bardziej narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. Pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i Waszych najbliższych.